• Apie mus
  • Naujienos
  • Programos
  • Projektai
  • Kontaktai
  • Baigėsi 2023 m. projektas - Darbas su pavojų artimoje aplinkoje keliančiais asmenimis ir smurtautojais 2023 metais

    2024-01-05

    2023 m., kaip kasmet nuo 2009 m., įgyvendinome Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą " "Darbas su pavojų artimoje aplinkoje keliančiais asmenimis ir smurtautojais 2023 metais"" Projekto tikslas - smurto pavojų artimoje aplinkoje keliančių asmenų ir smurtautojų smurtinio elgesio keitimas , vykdant smurtinio elgesio keitimo programas ir teikiant kitas specialistų paslaugas.

    Projektu pasiekti tokie rezultatai:

    2023 m. vyko smurtinio elgesio keitimo programų vykdymas smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantiems asmenimis . Iš viso įvyko 15 grupių, kuriose dalyvavo 122 asmenys. Pagrindinis smurtinio elgesio keitimo programos tikslas – pasitelkiant mokymą, edukaciją, motyvavimą padėti smurtaujančiam asmeniui nustoti naudoti smurtą, tai yra:

    - padėti smurtautojui suprasti, kas tai yra smurtas, kokios jo rūšys;

    - padėti jam suprasti, kad jis naudoja smurtą prieš savo artimuosius;

    - padėti jam atpažinti įspėjamuosius signalus, kurie gali reikšti, jog panaudos smurtą;

    - parengti prevencinį saugumo planą, neleidžiantį naudoti jėgos ir smurto;

    - padėti įgyti naujų gebėjimų, padedančių spręsti šeimos konfliktus ir ginčus be agresijos;

    - išmokyti santykius šeimoje kurti partnerystės pagrindu, naudotis kitų žmonių pagalba;

    - išmokyti gebėjimų konstruktyviai išreikšti jausmus.

    Iki gruodžio mėn. įvyko 15 grupių penkiose savivaldybėse - Kauno miesto, Kauno rajono, Raseinių, Šakių, Jonavos. Iš viso grupės užsiėmimuose dalyvavo 122 asmenys, laikoma, kad 105 asmenys programą pabaigė, nes praleido nu daugiau kaip 2 grupės užsiėmimus. Seniūnijų, policijos, probacijos, Socialinių paslaugų centrų, VTAT ir kitų tarnybų nukreipti bei patys besikreipiantys 5 Lietuvos savivaldybių gyventojai turėjo galimybę dalyvauti smurtinio elgesio keitimo programose su specialistais. Mokėsi konfliktų sprendimo, savo emocinių reakcijų ir impulsų kontrolės įgūdžių, streso ir pykčio valdymo. Taip pat siekė geriau suprasti savo klaidingas nuostatas ir įsitikinimus, kurie veda prie agresyvaus elgesio.

    Projektu buvo vykdomas specialistų (psichologo, teisininko, socialinio darbuotojo, gydytojo) paslaugų teikimas smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantiems asmenimis . Iš viso per projekto vykdymo laiką buvo suteikta 80 val. priklausomybės konsultanto, 80 val. teisininko , 160 val. informavimo, konsultavimo, 160 val. psichologo individualių ir grupinių konsultacijų. Specialistų konsultacijos padeda didinti motyvaciją keisti savo elgesį . Kai kurie artimoje aplinkoje pavojų keliantys asmenys turi emocinių traumų, patirties įvykių, priklausomybių, jiems trūksta motyvacijos, todėl labai svarbu, prieš pradedant darbą pagal smurtinio elgesio keitimo programą, motyvuoti asmenis keisti alkoholio vartojimo įpročius, atsisakyti priklausomybių. Neretai alkoholio vartojimas lemia savikontrolės mažėjimą bei agresijos didėjimą. Taip pat svarbu tarpininkauti, jeigu to reikia, informuoti apie įvairias gydymosi galimybes bendruomenėje. Kai kurie artimoje aplinkoje pavojų keliantys ir smurtaujantys asmenys nedirba, nėra pakankamai adaptavęsi visuomenėje, todėl informavimo ir tarpininkavimo paslaugos su kitomis įstaigomis (Reabilitacijos bendruomenėmis, užimtumo, mokymo centrais, gydymo įstaigomis) padės juos nukreipti kitos reikalingos pagalbos gauti.

    Taip pat vyko pokalbiai, susitikimai, diskusijos, susijusios su alkoholio ir kitų priklausomybių prevencija (tarpininkavimo, informavimo, konsultavimo paslaugų, psichologinės ir kitos reikiamos pagalbos teikimas norintiesiems keisti gyvenimo būdą, atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio ir kitų priklausomybių, palaikymo paslaugų teikimas bendradarbiaujant su kitomis NVO, valstybės institucijomis ir įstaigomis, keitimasis gerąja praktika ir patirtimi darbo su smurto artimoje aplinkoje pavojų keliančiais asmenimis ir smurtautojais srityje . Aptartos projekto veiklos ir bendradarbiavimas. Vyko susitikimai su socialiniais partneriais, aptarėme smurtinio elgesio keitimo grupės formavimo klausimus. Balandžio mėnesį susitikimas su socialiniais partneriais Jonavoje, smurtinio elgesio kitimo programos klausimai, dalyvių, patalpų grupei vykdyti klausimai. Gegužės mėnesį susitikimas Raseiniuose su socialiniais partneriais. Aptartos veiklos ir vykdymo klausimai. Lapkričio mėnesį projekto veiklų ir kilusių klausimų aptarimas, ruošiantis baigti projekto veiklas. Taip pat buvo aptarta naujoji Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtinta smurtinio elgesio keitimo programa ir galimybės ją vykdyti metais.

    Socialinės apsaugos ir darbo ministerija projektui vykdyti skyrė 50 tūkst. Eur.

    « Atgal
    Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

    Apklausa

    Ar patiriate psichologinį smurtą?
    Rezultatai