Kompleksinės smurtinio elgesio keitimo paslaugos 2022 metais
Kauno apskrities vyrų krizių centras laimėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ PROJEKTŲ, SKIRTŲ SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PREVENCIJAI IR SMURTINIAM ELGESIUI KEISTI 2022 METAIS, ATRANKOS KONKURSE. 2022-04-01 buvo pasirašyta Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis Nr. 2-SAAPB02956/2022, projekto veikloms įgyvendinti ir paslaugoms teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 34 856 Eur.
Projekto metu teikėme paslaugas artimoje aplinkoje smurtavusiems asmenims, gyvenantiems Kauno mieste, Kauno rajone ir Šakių rajone. Specialistai dirbo pagal Kalėjimų departamento aprobuotas programas (yra apmokyti), taip pat pagal kitas (kognityvinės elgesio terapijos, DADV, KAVKC programas). Šis projektas tęstinis. Buvo planuojama, kad 2022 m. paslaugas gaus ir elgesį keis bent 90 artimoje aplinkoje smurtavusių asmenų.
Projektu 2022 m. smurtauti linkusiems asmenims siūlėme:
• Smurtinio elgesio keitimo programą;
• Priklausomybių konsultanto paslaugas;
• Psichoterapijos konsultanto paslaugas;
• Teisininko konsultacijas;
• Socialinio darbuotojo paslaugas ir jo padėjėjo paslaugas.
Dirbome su Kauno miesto, Kauno rajono ir Šakių rajono gyventojais, smurtavusiais artimoje aplinkoje, turinčiais teismo įpareigojimą keisti elgesį arba patiems pageidaujant ir norinčiais išmokti elgtis nesmurtaujančiai. Asmenys buvo kviečiami skambinti telefonu 8636 81621 ir registruotis iš anksto.
Projekto rezultatai
Projekto metu paslaugas gavo 98 asmenys. Buvo organizuoti ir įvykdyti smurtinio elgesio keitimo programos grupės užsiėmimai - pirmoji grupė dirbo iš viso 10 užsiėmimų, kurie vyko vieną kartą per savaitę. Dešimt artimoje aplinkoje smurtavusių asmenų nuo balandžio 22 d. penktadieniais dalyvavo grupės užsiėmimuose . Užsiėmimai vyko balandžio 22 d. ir 29 d. , gegužės 6, 13, 20, 27d. ir birželio 3, 10, 17 d. 13-15 val. , o birželio 22 d. 15-17 val. Antroji grupė dirbo Šakiuose 2022 m. rugsėjo mėn. 14 ir 28 d. Joje dalyvavo 12 artimoje aplinkoje smurtavusių asmenų. Asmenys atrinkti su Probacijos specialistų pagalba. Užsiėmimai vyko Šakių Visuomenės sveikatos biure, iš viso įvyko 12 val. grupinių užsiėmimų, kurių metu smurtavę asmenys gavo žinių apie streso ir konfliktų valdymo būdus, apie priklausomybių įtaką agresyviam elgesiui, mokėsi pažinti save. Trečia grupė surinkta ir dirbo nuo 2022 m. spalio mėn 5d. iki 2022 m. gruodžio mėn. 28 d trečiadieniais. Artimoje aplinkoje smurtavę asmenys analizavo savo elgesį, jo pasekmes , mokėsi suprasti savo emocines reakcijas, atpažinti destruktyvias mintis, užfiksuoti kylančius impulsus. Buvo aptarti streso įveikimo būdai, analizuota psichoaktyvių medžiagų įtaka mąstymo procesams ir elgesiui.
Iš viso šeši specialistai (du smurtinio elgesio keitimo programos vadovai, priklausomybių konsultantas, psichoterapeutas, socialinis konsultantas, teisininkas ) suteikė paslaugas 98 asmenims, tame tarpe, 10-čiai smurtavusių asmenų artimiesiems (tiktai tais atvejais, kai artimieji patys išsakė tokį konsultavimo poreikį).
2022-04-25 vyko nuotolinis susitikimas su socialiniais partneriais, pristatytas projektas ir jo metu teikiamos paslaugos. 2022-05-12 vykusio Kauno miesto šeimos tarybos nuotolinio susitikimo metu pristatytos projekto paslaugos, pakviesta dalintis informacija, nukreipti klientus. 2022-08-30 vyko susitikimas su socialiniais partneriais - probacijos pareigūnais ir seniūnijų atstovais, aptartos projekto metu teikiamos paslaugos. 2022-11-11 dalyvavome Vyrų gerovės forume kartu su kitomis Lietuvoje veikiančiomis ir su vyrais dirbančiomis NVO ir SADM atstovais, kur pristatėme savo veiklą, projektus, tikslines grupes, dalijomės gerąja patirtimi. 2022-12-14 vyko susitikimas su partneriais - seniūnijų, probacijos, priklausomybės ligų centro ir kt. įstaigų atstovais, aptartas bendradarbiavimas, pasidalinta gerąją patirtimi.
Projektą rėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartimi Nr. 2-SAAPB02956/2022 paslaugoms (smurtinio elgesio keitimo programai vykdyti) teikti buvo skirta 34856 Eur. Visos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtos lėšos projekto įgyvendinimui buvo panaudotos pagal sutartį.